Región Kysuce

kysuce_obrAreál penziónu sa nachádza v regióne Kysúc v severo - západnom cípe Slovenska v blízkosti hraníc s Poľskom /hraničný prechod Skalité-Zwardoň/ ako aj s Českom /hraničný prechod Jablunkov-Svrčinovec/. Penzión sa nachádza na rozhraní Kysuckých Beskýd a Javorníkov v údolí rieky Kysuca.
Kysuce sú známe predovšetkým svojimi prírodnými krásami a v minulosti aj svojim typickým kopaničiarskym spôsobom osídlenia. Okolitá príroda ponúka návštevníkom Kysúc nenáročné formy dovoleniek.


Penzión je ideálnym východiskom na poznávanie Kysúc a Kysuckej prírody. V blízkosti penziónu sa nachádza stredisko zimných športov Park Snow Veľká Rača. Stredisko so svojimi upravovanými zjazdovkami, večerným lyžovaním a lyžiarskou škôlkou je rajom pre lyžiarov a vhodným miestom pre rodinnú dovolenku. Aj milovníci bežiek nájdu v okolí vhodné pomienky. V blízkosti penziónu začína, resp. končí Kysucká lyžiarska magistrála /KLM/. Penzión je vhodným východiskom aj na iné formy dovoleniek - pešie túry, cyklotúry do Kysuckých Beskýd /výstup na najvyšší vrch Kysúc - Veľkú Raču - 1234 m/, Javorníkov. V širokom okolí penziónu je možné navštíviť jedno z najznámejších pútnických miest na Slovensku Živčáková /s kaplnkou, prameňmi s vodou. zjavenie Panny Márie - cca. 20km/. K známym prírodným výtvorom patrí aj povrchový ropný výver - tzv. Ropný prameň nachádzajúci sa v obci Korňa cca. 17. km od penziónu a tiež nález prírodných kamenných gúľ /Megoňky cca 8km/.


K najznámejším pamiatkam, ktoré sa nachádzajú v najbližšom okolí, a ktoré určite so záujmom navštívi každý turista, patrí i vo svete známy Skanzen ľudovej architektúry Vychylovka ktorý svetová organizácia UNESCO vyhlásila za chránenú kultúrnu historickú pamiatku, a nemenej známa Historická lesná úvraťová železnička.